top of page

ABC Sesji noworodkowej VOL.2 Stylizowana, Art czy White?

KAŻDA INNA, KAŻDA WYJĄTKOWA TAK JAK TY. STYLIZOWANA, WHITE CZY ART? Sesje noworodkowe to wyjątkowe sesje. Inne niż wszystkie. Wykonywane są najczęściej pomiędzy 8 a 14 dniem życia maluszka. Dlatego bardzo ważne jest, zarezerwowanie orientacyjnego terminu sesji jeszcze przed porodem. Po porodzie natomiast, wystarczy dać mi znać o przyjściu na świat małego cudu, a ja zajmę się resztą, w tym wyznaczę celowy termin Waszej sesji. 

CZYM RÓŻNI SIĘ SESJA STYLIZOWANA OD WHITE I ART?

CZAS SESJI

 • STYLIZOWANA - najdłuższa z sesji. Sam czas wykonywania zdjęć jest znacznie krótszy niż obecność w studio jednak Wasza wizyta możne trwać nawet do 2,5 godziny. To czas na usypianie, karmienie, tulenie i wyciszanie maluszka.

 • WHITE- bardzo spontaniczne ujęcia w trakcie karmienia czy tulenia maleństwa. Sesja/wizyta trwa zazwyczaj do max 60-90 min.

 • ART- Długo ustawiane i pozowane ujęcia portretowe. Sam czas wykonania zdjęć jest krótki jednak zmiany stylizacji czy póz są dość czasochłonne do tego dochodzi czas potrzebny na usypianie, karmienie, tulenie i wyciszanie maluszka.

STYL SESJI

 • STYLIZOWANA - zdjęcia śpiącego maluszka w starannie ułożonych stylizacjach, np w misach, owijkach, z kolorowymi czapeczkami czy opaskami.

 • WHITE - naturalne kadry w trakcie tulenia dziecka, przypominają bardziej reportaż niż sesję pozowaną czyli sesja typowo lifestylowa z dużą ilością detali jak ujęcia samych dłoni ale i zdjęcia całych sylwetek. Jasne świetliste, najczęściej z przewagą bieli kadry. Zdjecia dość kontrastowe poprzez użycie światła mającego na celu imitowanie pięknego, bocznego światła padającego z okna.

 • ART - bardzo ekskluzywne i reprezentatywne portrety, Ujęcia mocno pozowane na tłach. Ciemne, często "ciężkie" malarskie kadry na przemian z ujęciami czarno białymi. Kadry typowo portretowe, niekiedy całej sylwetki. Zdjecia oświetlane od 1- 3 lamp studyjnych.

STYLIZACJE

 • STYLIZOWANA - stylizowana sesja dla maluszka, ew na życzenie portretowe ujęcia rodzinne na białym lub ciemnym tle. Maksymalna ilość stylizacji zawarta jest w każdym z pakietów sesji.

 • WHITE - zdjęcia wykonywane w otoczeniu bieli jak i białej garderobie. Ze względu na naturalny charakter zdjęć oraz tworzącą przez nie historię nie polecam zmian garderoby w czasie sesji.

 • ART - Stylizowane zdjęcia portretowe, maksymalna ilość stylizacji zawarta jest w każdym z pakietów sesji.

RETUSZ

 • STYLIZOWANA - zdjęcia poddane intensywnej postprodukcji barwnej jak i intensywnemu retuszowi skóry, retuszowi przebarwień czy łuszczącej się skórki u noworodka.

 • WHITE - zdjęcia poddane korekcji barwnej mającej na celu wydobycie świetlistości i bieli sesji. Zdjecia nie są poddane intensywnej postprodukcji. Brak intensywnego retuszu np skóry podkreśla ich naturalny charakter.

 • ART - zdjęcia poddane intensywnej postprodukcji barwnej jak i intensywnemu retuszowi skóry.

ILOŚĆ ZDJĘĆ

 • STYLIZOWANA - mniejsze ilości układanych/pozowanych, nie spontanicznych ale bardzo ekskluzywnych zdjęć. Pakiety od 5 - 10 ujęć z możliwością rozbudowania o kadry dodatkowe.

 • WHITE - sesje WHITE ze względu na swój naturalny charakter owocują mnogością kadrów, często seryjnych w danej sytuacji np zabawie. Same pakiety podstawowe zawierają już 10 i 20 ujęć tworzących fotograficzne opowieści z możliwością rozbudowania o kolejne kadry.

 • ART - mniejsze ilości pozowanych, nie spontanicznych ale bardzo ekskluzywnych zdjęć. Pakiety od 5 - 10 ujęć z możliwością rozbudowania o kadry dodatkowe.

AKCESORIA/ GARDEROBA

 • STYLIZOWANE - jasna lub ciemna garderoba dla rodziców, bez wzorów, printów. W razie potrzeby w studio znajdziecie podstawową kobiecą (lekkie sukienki/tuniki) oraz dziecięca np dla starszego rodzeństwa (białe body do rozmiary 86) garderobę. Używam akcesoriów specjalnego przeznaczenia tj do sesji noworodkowych jak beanbag, owijki, ubranka, czapeczki, kokardki, misy noworodkwe. Oraz inne pomocne akcesoria stylizacyjne jak np. kwiaty sztuczne czy tła, deski drewniane.

 • WHITE - biała, lekka codzienna garderoba. W razie potrzeby w studio znajdziecie podstawową kobiecą (lekkie sukienki/tuniki) oraz dziecięca (białe body do rozmiary 86) garderobę. Używam oszczędnych w formie akcesorii jak drewniane zabawki, białe, srebrne lub złote balony, girlandy z napisem happy birthday, białe makiety naked tortów. Nie używam teł fotograficznych.

 • ART - W studio zapewniam kobiecą garderobę jak woale, body, suknie, bielizna oraz częściowo męską garderobę górną. Maksymalny limit garderoby studyjnej w ramach opłaty za sesję został podany w cenniku. Używam teł artystycznych fotograficznych.

MAKIJAŻ/ WŁOSY

 • STYLIZOWANA - lekki korygujący makijaż codzienny, włosy świeże, poddane stylizacji prostowania, lub fale.

 • WHITE - lekki korygujący makijaż codzienny, włosy świeże, poddane stylizacji prostowania, lub fale.

 • ART - intensywny makijaż korygujący, intensywne podkreślenie oka lub ust. Włosy świeże, fale lub prostowane. Zachęcam do skorzystania z usług wizażysty/stylisty włosów.

Jeśli myślisz o ujęciach samego maluszka, podobają Ci się kolorowe kocyki, czapki i gadgety wybierz sesję STYLIZOWANĄ
Naturalne, pełne emocji ujęcia rodzinne, które tworzą fotograficzną opowieść, zapewni Wam sesja WHITE, szczególnie jeśli marzycie o sporej ilości kadrów.
A ponadczasowe, piękne i ekskluzywne kadry zapewni Wam sesja ART. 

W większych pakietach sesji - łączę rodzaje sesji nieodpłatnie bez potrzeby umawiania się na drugą sesję, a ujęcia z dodatkowego pakietu będziecie mogli wybrać jako ujęcia dodatkowe w cenach odpowiadającym ujęciom z dodatkowego rodzaju sesji. Sprawdza się to szczególnie w przypadku, kiedy podobają się Wam np i sesje klasyczne i portrety Art lub WHITE Sesja noworodkowa zależnie od wybranego rodzaju oraz pakietu trawa od ok 1 - 2,5 godziny. Sam czas wykonywania zdjęć jest znacznie krótszy - większość czasu poświęcamy na karmienie, przewijanie, tulenie i kochanie maleństwa. Podczas sesji robimy wszystko dla poczucia ciepła i bezpieczeństwa noworodka. Często zdarza się (zwłaszcza u dzieci starszych niż 14 dni), że maleństwo ma gorszy dzień, rozbudza się, ma kolki.  W takiej sytuacji cierpliwie czekamy na chwilę, gdy maluszek poczuje sie komfortowo i fotografujemy. W trakcie sesji noworodkowych nie pracujemy w pośpiechu - nie mamy tu miejsca na stres. Jeśli maluszek pozwoli, to - wykonujemy maximum stylizacji z pakietu oraz stylizacje dodatkowe. Może się zdarzyć, iż maluszek ma kaprys, nie śpi, nie pozwala się odłożyć dalej niż 5 cm od ramion mamy... i zaśnie nagle  na 20 min  na całej sesji -  nie przekładamy wtedy noworodka z miejsca na miejsce, a realizujemy jedną wybraną stylizacje w kilku ujęciach. Pamiętajmy - noworodek to nie zabawka, więc jeśli maluch nie pozwala,  to ja jako fotograf staram się stworzyć Wam  wieloplanowy album nawet na jednej stylizacji. Możemy wtedy również wykonać bardziej naturalne ujęcia WHITE w ramionach rodziców.
62 wyświetlenia

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page