top of page

ABC sesji noworodkowej VOL.1 Czyli najczęściej zadawane pytania.

Sesje noworodkowe to niewątpliwie cudowna pamiątka na całe życie.

W swojej ofercie posiadam trzy różne rodzaje sesji noworodkowej.

Z założenia przegotowanie do każdej z nich jest podobne, jednak zdarzają sie odstępstwa.


Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące sesji noworodkowych oraz informacje jak przygotować się do sesji.

KIEDY NALEŻY ZAREZERWOWAĆ TERMIN SESJI NOWORODKOWEJ?

Rezerwacje na sesje noworodkowe, niezależnie od rodzaju sesji (Stylizowana, WHITE, ART) przyjmuję nawet z 3-4 miesięcznym wyprzedzeniem. Są to rezerwacje wstępne. Celowy termin sesji ustalamy po narodzinach maleństwa.

 • rezerwacje odbywają się jedynie poprzez system zalamo a dokładniej booking.

 • podczas rezerwacji wybierz z kalendarza planowany termin okołoporodowy, nie musi być to dokładnie data wyznaczona jako termin porodu. Sesję rezerwujemy na termin planowany, gdyż jedynie mały procent maluszków przechodzi na świat w wyznaczonym przez lekarza terminie. Natomiast informacja o planowanym terminie jest dla mnie kluczowa w przyjmowaniu kolejnych rezerwacji i zatrzymania dla Was miejsca.

 • po dokonaniu rezerwacji wstępnej otrzymasz maila z prośbą o potwierdzenie rezerwacji, dokonania płatności dotPay (całość kwoty lub zadatek), a także prośbę o wypełnienie formularza gdzie podasz mi planowany przez lekarza termin porodu.

 • do 2-3 dni po narodzinach maluszka skontaktuj się ze mną krótką notką mailową lub telefonicznie - ustalimy celowy i odpowiedzi termin Waszej sesji.

KIEDY WYKONAĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ - czyli magiczne, dwa pierwsze tygodnie życia.

Sesje noworodkowe stylizowane wykonuję najczęściej w pierwszych dniach życia maluszka.

Odgórnie przyjęte jest wykonanie sesji do 14 doby od dnia narodzin, jednak dopuszczam wykonanie takiej sesji nawet do 21 dnia po porodzie, oraz później. Pierwsze dwa tygodnie życia maluszka to jednak najlepszy czas na sesję stylizowaną gdyż w tym czasie maluch przesypia większość czasu, z krótkimi przerwami na karmienie i przewijanie.

Wykonanie sesji w tym czasie owocuje przepięknymi ujęciami spokojnego i śpiącego malca w wielu stylizacjach, przy czym sesja przebiega sprawnie i nie jest męcząca dla rodziców.


Optymalny i niewątpliwie najlepszy czas na sesje noworodkową stylizowaną to 8-12 doba życia maluszka.

W sytuacjach kiedy dłużnej zostajecie w szpitalu najczęściej w związku ze wcześniejszym porodem czy mniejszą wagą dziecka (poniżej 3 kg) sesję wykonam do 5 tygodnia życia dziecka mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka i Wasz komfort. Termin ustalimy indywidualnie.

Sesja White ma bardziej naturalny charakter, ujęcia wykonywane są głownie w ramionach rodziców, maluszek nie musi spać, jednak im później ją wykonany tym większe będzie prawdopodobieństwo kolek czy innych dolegliwości pomniejszających komfort maluszka w trakcie sesji.

 • Dla sesji stylizowanej pierwsze 2 max 3 tygodnie - im szybciej tym lepiej (z wyżej opinanymi wyjątkami, np wcześniaczki do 5 tygodnia życia).

 • Dla sesji White podobnie jak w sesji stylizowanej, tym bardziej jeśli chcecie uchwycić Wasze pierwsze wspólne chwile, ale także dla dzieci znacznie starszych 4, 5 czy nawet 9 tygodniowych.

 • Dla sesji Art proponuję zawsze pierwsze dni życia maluszka, co pozwala na wykonanie także ujęć stylizowanych zaraz za pięknymi portretami w trakcie karmienia czy zdjęciami w ramionach rodziców.

Przy porodach terminowych, szczególnie namawiam jednak, do wykonania sesji przypadającej na pierwsze dni życia maluszka i Wasze pierwsze wspólne chwile!​

5 - 14 dzień życia dziecka, kiedy przesypia większość czasu, nie ma kolek, a sama sesja jest bardziej komfortowa dla jej uczestników i całkowicie bezpieczna dla dziecka. Ciało maluszka jest wtedy bardzo plastyczne co umożliwia wykonanie wielu stylizacji i póz noworodkowych. Zdarza się również, że sesja może z powodzeniem zostać wykonana nawet u maluszków 3 i 4 tygodniowych.

Stylizacje, pozy dziecka oraz kolorystyka sesji jest dobierana indywidualnie, dla każdej sesji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz komfort naszego maleńkiego modela.

ILE TRWA SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa jest wyjątkową sesją. Tutaj jej rytm dyktuje maluszek.

Sesja trwa od 1 - nawet 2,5 godziny w zależności od rodzaju sesji i jej pakietu.

Sam czas wykonywania zdjęć jest znacznie krótszy - większość czasu poświęcamy na karmienie, przewijanie, tulenie, usypianie i kochanie maleństwa. Podczas sesji robimy wszystko dla poczucia ciepła i bezpieczeństwa noworodka.

Czas pomiędzy tymi czynnościami przeznaczam na układanie maluszka w stylizacjach oraz fotografowanie. Nie ma tutaj miejsca na pospiech zatem sugeruję aby Wasz terminarz tego dnia nie był napięty.


Często zdarza się (zwłaszcza u dzieci starszych niż 14 dni), że maleństwo ma gorszy dzień, rozbudza się, ma kolki. W takiej sytuacji cierpliwie czekamy na chwilę, gdy maluszek poczuje sie komfortowo i fotografujemy. Nie przekładamy wtedy noworodka z miejsca na miejsce, a realizujemy jedną wybraną stylizację czy pozę w kilku ujęciach. W trakcie sesji noworodkowych nie pracujemy w pośpiechu - nie mamy tu miejsca na stres. Jeśli maluszek pozwoli, to - wykonujemy maximum stylizacji z pakietu oraz stylizacje dodatkowe.

Pamiętajmy- noworodek to nie zabawka, więc jeśli maluch nie pozwala, to ja jako fotograf staram się stworzyć Wam wieloplanowy album nawet na jednej stylizacji. Możemy wtedy również wykonać bardziej naturalne ujęcia WHITE w ramionach rodziców.

 • SESJE STYLIZOWANE- najdłuższe sesje. Nie ze względu na sam czas fotografowania, a czas poświęcony na wyciszenie maluszka. Słodkie maluszki w misach, w kolorowych czapeczkach czy opaskach - tutaj maluszki śpią mocnym, nieprzerywanym snem. Wczesnej są przebierane, owijane, starannie i bezpiecznie układane w przygotowanych zawczasu stylizacjach. W drugiej części sesji wykonujemy ujęcia rodzinne jeśli sobie tego życzycie - portret z mamą, tatą czy starszym rodzeństwem. W przypadku kiedy starsze rodzeństwo jest w wieku 1 rok - 5 lat proponuję aby dojechało na celowe ujęcia rodzinne. Sesja w zależności od pakietu trwa max do 2,5 godziny.

 • SESJE WHITE - lekkie sesje a'la lifestylowe. Sesję również zaczynamy od przygotowania oraz wyciszenia maluszka jednak sam jej przebieg jest znacznie krótszy gdyż ujęcia wykonywane są głównie w ramionach rodziców czy otoczeniu starszego rodzeństwa. Sesja ma charakter sesji rodzinnej aczkolwiek maluszek możne mieć także ujęcia indywidualne. Sesja trwa od 1- 1,5 godziny.

 • SESJE ART - również wymagające i dłuższe sesje. Na sesji wykonuję głównie stylizowane portrety rodzinne czy ujęcia podczas karmienia piersią. Dobrze jest wykonać tę sesję podczas snu maluszka co za tym idzie w pierwszych dniach jego życia. W zależności od pakietu, potrzeb sesji oraz ilości zmian garderoby sesja możne trwać nawet do 2 godzin.

​JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

W sesjach maluszków, które wykonuję, najważniejszy jest spokój, opanowanie i przygotowanie, niezależnie od wybranego rodzaju sesji. Do każdej sesji przygotowuję się indywidualnie jednak jakość i komfort sesji zależy też od Was.


WYBUDZENIE DZIECKA PRZED SESJĄ - BARDZO WAŻNE

Proszę o wybudzenie maluszka na 1,5 h przed planowaną sesją, oraz utrzymaniu go w stanie aktywności. Wiem, że maluszek zaśnie w aucie w drodze do studio i z tym nie walczymy :) W domu postaraj się jednak aby maluszek nie spał - zależy nam bardzo aby maluszek spał głębokim snem na sesji.


PRZEKĄSKI

Maluszek odczuwa stres który jest w około...To nasza Wspólna praca - jako rodzice nie możecie być ani w stresie, ani głodni!! Zwłaszcza mama zatem proszę o zabranie ze sobą przekąsek (nie zapominając o maluszku).


MAKIJAŻ, WŁOSY, PAZNOKCIE

Jeśli chcecie wykonać również wspólne zdjęcia rodzinne, przygotujcie się do zdjęć - oczywiście w miarę możliwości. Wiem, to trudne..nieprzespanie noce....kto myśli o włosach kiedy maleństwo płacze...

​Świerze włosy, zadbane paznokcie, dla mamy lekki - rozświetlający makijaż lub podkreślenie rzęs. Potraktujcie to jako dzień relaksu. Nie mówię tu o pełnym manicure oraz wizażu, jednak Wasze dłonie będą najprawdopodobniej mocno zaakcentowane w sesji. Dotyczy to zwłaszcza jaskrawego czy poodpryskiwanego lakieru na paznokciach. Pamiętajcie, że te zdjęcia będą Waszą pamiątką na całe życie.

W razie potrzeby współpracuję z profesjonalnymi wizażystami.

O chęci skorzystania z makijażu PRO proszę informować podczas rezerwacji sesji.

(makijaż PRO jest polecany do każdej sesji) Makijaż wykonywany jest także dla mężczyzn czy młodzieży tzw make-up- no make up.

Rezerwacji makijażu możecie dokonać także samodzielnie u naszej wizażystki :ZAROST

Panowie- proszę zwrócić uwagę na kondycję zarostu. Proszę także o nie golenie twarzy chwilę przed sesją w celu uniknięcia zaciec czy zaczerwienień.


​GARDEROBA

Warto zadbać o spójną garderobę dla wszystkich uczestników sesji, w sesji WHITE to odcienie bieli, beżu, szarości lub czerni. Proszę unikać jaskrawych oraz wyrazistych kolorów jak i wzorów. Styl boho sprawdzi się zawsze!

Biała koszula dla taty jest niezastąpiona.

W sesji ART korzystacie najczęściej z mojej studyjnej garderoby tj body, suknie czy bielizna i woale. Zachęcam jednak do zabrania ze sobą bielizny osobistej jak i pełnej garderoby. Oczywiście służę pomocą oraz konsultacją.

Proszę unikać przychodzenia w rajstopach, pończochach orz skarpetkach które wyraźnie odcisną się na ciele po ich zdjęciu. Pozostawią ślady widoczne na zdjęciach.


DRAŻNIĄCE ZAPACHY

Noworodki to wymagający mali modele. W dniu sesji starajcie się nie używać nowych perfum, balsamów i innych kosmetyków które mogą być w jakikolwiek sposób drażniące w zapachu lub kontakcie dla maluszka.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

CZYLI PAMIĘTAMY O SMOCZKU I POZYTYWNYM NASTAWIENIU. Na miejscu zapewniam podstawowe akcesoria wraz z przewijakiem oraz wszystkie niezbędne gadżety do sesji. Jeśli bardzo zależny Wam na sfotografowaniu maluszka z jakąś ważną dla Was zabawką - np. misiem od babci:) lub ubranku które koniecznie musi być na zdjęciu - zabierzcie je ze sobą. Postaram się sprostać Waszym oczekiwaniom jednak pamiętajcie również, że nie wszystko może znaleźć się na zdjęciu.


Proszę o zabranie ze sobą:

 1. Akcesoria do przewijania maluszka (pieluszki, chusteczki nawilżane, kosmetyki, podkłady).

 2. Mleko modyfikowane, 3 do 4 porcji. MM zapewnia krótsze przerwy między karmieniami, głębszy i nieprzerywalny sen. Rozumiem chęć karmienia wyłącznie piersią, jednak MM niewątpliwie sprzyja sesji i zapewni Wam piękną galerię zdjęć. Jeśli z przyczyn Tobie ważnych, nie widzisz możliwości, aby na czas sesji maluszek karmiony był mm, koniecznie przygotuj odciągnięte 3-4 a nawet więcej porcji pokarmu. Brak pełnego brzuszka = brak snu i brak zdjęć.

 3. Laktator + butelka dla pokarmu naturalnego.

 4. SMOCZEK - obowiązkowo (nawet jeśli maluszek wydaje się za nim nie przepadać).

 5. Dwa kocyki, rożki lub inny materiał który otuli maluszka podczas przerw i karmienia.

 6. Jednobarwna odzież dla rodziców-białe lub czarne t-T-shirty bez wzorów.

 7. Jeśli na sesji brzuszkowej miałaś na sobie ulubioną sukienkę-zabierz ja proszę ze sobą-może się przydać.

 8. Przekąski dla rodziców-zwłaszcza dla mamy !!!  Sesja trwa kilka godzin.

 9. Wygodne, czyste obuwie zmienne.

 10. Pozytywne nastawienie.

GDZIE ODBYWA SIĘ SESJA NOWORODKOWA?

Sesja noworodkowa (Stylizowana, White i Art) odbywa się w moim studio na Placu Świętego Macieja 7a we Wrocławiu. Studio wyposażone jest we wszystkie niezbędne sprzęty fotograficzne i akcesoria stylizacyjne (opaski, czapeczki, owijki itp) potrzebne do wykonania sesji.

W ofercie posiadam także sesje lifestylowe DOM - wykonywane są w Waszym domu lub hotelu. Są to naturalne sesje przypominające reportaż domowy. Nie używam wtedy lamp studyjnych ani akcesoriów. Zdjęcia wykonywane są przy świetle dziennym.

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W SESJI NOWORODKOWEJ?

Niezależnie od rodzaju sesji zapraszam rodziców wraz z maleństwem oraz starszym rodzeństwem. W poszczególnych pakietach znajdziecie informację o ilości osób/modeli mogących brać udział w sesji, jednak zawsze możecie go rozbudować. Istotnym jest zapewnienie maluszkowi jak największego komfortu, dlatego w pierwszej części sesji w studio mogą znajdować się jedynie rodzice lub rodzic. Dobrym rozwiązaniem jest obecność pozostałych modeli (rodzeństwo, babcia itp ) na końcu sesji podczas ujęć rodzinnych (sesje stylizowane i ART). Sesja WHITE jest sesją rodzinną z założenia, zatem starsze rodzeństwo jeśli ma wziąć udział w sesji - powinno uczestniczyć od początku do końca.

Ze względu na specyfikę, bezpieczeństwo i higienę sesji noworodkowych pupile jak psy i koty mogą pojawić się na sesji po ustaleniu warunków współpracy oraz warunków ich obecności w studio.

KIEDY WARTO ODŁOŻYĆ SESJĘ NOWORODKOWĄ NA PÓŹNIEJSZY TERMIN - sesje zarezerwowane wstępnie.
 • Narodziny przed planowanym terminem - Termin sesji ustalamy na planowany termin porodu maluszka lub na czas kiedy maluszek nabierze masę powyżej 3 kg.

 • Bardzo zła kondycja i samopoczucie mamy po porodzie - warto przełożyć sesję na termin późniejszy, poczekać aż wrócisz do formy i wykonać np sesję noworodkowo- rodzinną WHITE która sprawdza sie również w 4 czy 5 tygodniu życia maluszka.

 • Bardzo mocna alergia skórna/trądzik u maleństwa pokrywająca całą buzię - warto poczekać na czas kiedy zmiany staną się mniejsze, możliwe do wyretuszowania.

 • Konieczność naświetlania w przypadku żółtaczki.

 • Infekcja bakteryjna/wirusowa malucha lub innego uczestnika sesji. Do studio nie przychodzimy z objawami infekcji.

KIEDY MASZ OBAWY, ALE SESJE MOŻE SIĘ ODBYĆ?
 • Żółtaczka sama w sobie nie jest przeciwwskazaniem do sesji. Można powiedzieć, że żółtaczka jest czynnikiem, który sprzyja fotografowi noworodkowemu. Wysoki poziom bilirubiny u maluszka powoduje, że dziecko jest bardziej senne i dzięki temu sesja często przebiega szybciej i sprawniej.

 • Poporodowe, chwilowe niedoskonałości skóry maluszka jak łuszcząca się skórka, krwiaki, przebarwienia, zaczerwienienia - same w sobie nie są czynnikiem wpływającym na komfort maluszka i przebieg sesji. Większość z ich udaje się w znacznym stopniu wyretuszować. (retusz niedoskonałości jest zaawansowany w sesji Stylizowanej oraz Art, sesje White nie posiadają retuszu ze względu na swój naturalny charakter)

 • Spadek wagi malucha – nie jest przeciwwskazaniem do sesji. Podczas sesji maluch jest karmiony zatem nie zapominajcie o zabraniu ze sobą pokarmu.

 • Intensywne kolki - jeśli już sie pojawią, nie mijają "na zawołanie" zatem przekładanie sesji na później możne całkowicie uniemożliwić jej wykonanie. Sesja z maluszkiem który ma intensywne kolki przebiega "pod dyktando kolki" i tylko w pozach które nie nasilają jej objawów.

BEZPIECZEŃSTWO W TRAKCIE SESJI NOWORODKOWEJ
 • Podczas sesji noworodkowej studio jest dogrzewane.

 • Sesje noworodkowe są dopasowane do każdego malucha indywidualnie ze szczególną uwagą na ich komfort i bezpieczeństwo.

 • Maluszki są asekurowane podczas zdjęć.

 • Maluszki dyktują przebieg sesji, nie wykonuję zdjęć podczas płaczu, czy napadu kolki. To czas na wyciszenie maluszka, karmienie i tulenie.

 • Wszystkie ubranka, czapeczki oraz inne akcesoria dla noworodka są prane po każdym użyciu.

 • W studio obowiązuje czyste obuwie zmienne, ochraniacze na buty lub poruszamy się bez obuwia. Zastosowanie tej higieny ma szczególne znaczenie dla małych raczkujących jeszcze modeli.

 • Studio jest regularnie myte, wietrzone oraz dezynfekowane.

 • Infekcja bakteryjna/wirusowa malucha lub innego uczestnika sesji/fotografa. Do studio nie przychodzimy z objawami infekcji. Osoby posiadające objawy infekcji nie zostaną wpuszczone na sesję.

CO JEŚLI NIE UDAŁO MI SIĘ ZREALIZOWAĆ ZAREZERWOWANEJ SESJI NOWORODKOWEJ?

(np: dłuższy pobyt w szpitalu itp)

Pamiętaj, że sesja noworodkowa rezerwowana jest zawczasu, ale zwykle wstępnie i na termin okołoporodowy. Dopiero po narodzinach maluszka, wyznaczamy konkretny termin sesji. Czasami zdarza się, że dłużej zostajecie w szpitalu i nie udaje się nam zrealizować sesji noworodkowej w pierwszych 2-3 tygodniach życia maluszka (Tutaj szczególnie ważne 2-3 pierwsze tygodnie w sesji stylizowanej, ale ten czas nie dotyczy wcześniaków).

Opcji jest kilka.

Możemy np: wykonać naturalną sesję White, która nie ma ograniczenia wiekowego i tak samo sprawdzi się jako sesja w pierwszych dniach życia jak i kolejnych tygodniach czy miesiącach jako sesja niemowlęca.


CZYM RÓŻNI SIĘ SESJA STYLIZOWANA OD WHITE I ART?

CZAS SESJI

 • STYLIZOWANA - najdłuższa z sesji. Sam czas wykonywania zdjęć jest znacznie krótszy niż obecność w studio jednak Wasza wizyta możne trwać nawet do 2,5 godziny. To czas na usypianie, karmienie, tulenie i wyciszanie maluszka.

 • WHITE- bardzo spontaniczne ujęcia w trakcie karmienia czy tulenia maleństwa. Sesja/wizyta trwa zazwyczaj do max 60-90 min.

 • ART- Długo ustawiane i pozowane ujęcia portretowe. Sam czas wykonania zdjęć jest krótki jednak zmiany stylizacji czy póz są dość czasochłonne do tego dochodzi czas potrzebny na usypianie, karmienie, tulenie i wyciszanie maluszka.

STYL SESJI

 • STYLIZOWANA - zdjęcia śpiącego maluszka w starannie ułożonych stylizacjach, np w misach, owijkach, z kolorowymi czapeczkami czy opaskami.

 • WHITE - naturalne kadry w trakcie tulenia dziecka, przypominają bardziej reportaż niż sesję pozowaną czyli sesja typowo lifestylowa z dużą ilością detali jak ujęcia samych dłoni ale i zdjęcia całych sylwetek. Jasne świetliste, najczęściej z przewagą bieli kadry. Zdjecia dość kontrastowe poprzez użycie światła mającego na celu imitowanie pięknego, bocznego światła padającego z okna.

 • ART - bardzo ekskluzywne i reprezentatywne portrety, Ujęcia mocno pozowane na tłach. Ciemne, często "ciężkie" malarskie kadry na przemian z ujęciami czarno białymi. Kadry typowo portretowe, niekiedy całej sylwetki. Zdjecia oświetlane od 1- 3 lamp studyjnych.

STYLIZACJE

 • STYLIZOWANA - stylizowana sesja dla maluszka, ew na życzenie portretowe ujęcia rodzinne na białym lub ciemnym tle. Maksymalna ilość stylizacji zawarta jest w każdym z pakietów sesji.

 • WHITE - zdjęcia wykonywane w otoczeniu bieli jak i białej garderobie. Ze względu na naturalny charakter zdjęć oraz tworzącą przez nie historię nie polecam zmian garderoby w czasie sesji.

 • ART - Stylizowane zdjęcia portretowe, maksymalna ilość stylizacji zawarta jest w każdym z pakietów sesji.

RETUSZ

 • STYLIZOWANA - zdjęcia poddane intensywnej postprodukcji barwnej jak i intensywnemu retuszowi skóry, retuszowi przebarwień czy łuszczącej się skórki u noworodka.

 • WHITE - zdjęcia poddane korekcji barwnej mającej na celu wydobycie świetlistości i bieli sesji. Zdjecia nie są poddane intensywnej postprodukcji. Brak intensywnego retuszu np skóry podkreśla ich naturalny charakter.

 • ART - zdjęcia poddane intensywnej postprodukcji barwnej jak i intensywnemu retuszowi skóry.

ILOŚĆ ZDJĘĆ

 • STYLIZOWANA - mniejsze ilości układanych/pozowanych, nie spontanicznych ale bardzo ekskluzywnych zdjęć. Pakiety od 5 - 10 ujęć z możliwością rozbudowania o kadry dodatkowe.

 • WHITE - sesje WHITE ze względu na swój naturalny charakter owocują mnogością kadrów, często seryjnych w danej sytuacji np zabawie. Same pakiety podstawowe zawierają już 10 i 20 ujęć tworzących fotograficzne opowieści z możliwością rozbudowania o kolejne kadry.

 • ART - mniejsze ilości pozowanych, nie spontanicznych ale bardzo ekskluzywnych zdjęć. Pakiety od 5 - 10 ujęć z możliwością rozbudowania o kadry dodatkowe.

AKCESORIA/ GARDEROBA

 • STYLIZOWANE - jasna lub ciemna garderoba dla rodziców, bez wzorów, printów. W razie potrzeby w studio znajdziecie podstawową kobiecą (lekkie sukienki/tuniki) oraz dziecięca np dla starszego rodzeństwa (białe body do rozmiary 86) garderobę. Używam akcesoriów specjalnego przeznaczenia tj do sesji noworodkowych jak beanbag, owijki, ubranka, czapeczki, kokardki, misy noworodkwe. Oraz inne pomocne akcesoria stylizacyjne jak np. kwiaty sztuczne czy tła, deski drewniane.

 • WHITE - biała, lekka codzienna garderoba. W razie potrzeby w studio znajdziecie podstawową kobiecą (lekkie sukienki/tuniki) oraz dziecięca (białe body do rozmiary 86) garderobę. Używam oszczędnych w formie akcesorii jak drewniane zabawki, białe, srebrne lub złote balony, girlandy z napisem happy birthday, białe makiety naked tortów. Nie używam teł fotograficznych.

 • ART - W studio zapewniam kobiecą garderobę jak woale, body, suknie, bielizna oraz częściowo męską garderobę górną. Maksymalny limit garderoby studyjnej w ramach opłaty za sesję został podany w cenniku. Używam teł artystycznych fotograficznych.

MAKIJAŻ/ WŁOSY

 • STYLIZOWANA - lekki korygujący makijaż codzienny, włosy świeże, poddane stylizacji prostowania, lub fale.

 • WHITE - lekki korygujący makijaż codzienny, włosy świeże, poddane stylizacji prostowania, lub fale.

 • ART - intensywny makijaż korygujący, intensywne podkreślenie oka lub ust. Włosy świeże, fale lub prostowane. Zachęcam do skorzystania z usług wizażysty/stylisty włosów.

UJĘCIA Z DRUGIEGO RODZAJU SESJI- CO TO ZNACZY?

Niektóre pakiety sesji np pakiet STANDARD, umożliwiają wykonanie dodatkowo ujęć z innego rodzaju sesji bez dopłat za przedłużanie sesji czy bez konieczności wykupienia drugiej sesji na inny dzień. Np. wybierając sesję WHITE standard, po jej zakończeniu mogę Wam zaproponować wykonanie dodatkowo ujęć stylizowanych samego maluszka w jednej wybranej stylizacji. Ujęcia te będziecie mogli dobrać poza pakietem w cenach odpowiadającym ujęciom dodatkowym w sesjach stylizowanych. Oczywiście nie zawsze udaje się nam połączyć sesje (maluszek ma kolki, nie śpi, sesja trwała dłużej niż to planowane), ale jeśli tylko przebieg sesji na to pozwala to staram się wykonać takie ujęcie na Wasze życzenie.

POTRAKTUJCIE TEN DZIEŃ JAK ŚWIĘTO

POLECANE FOTO PRODUKTY DLA SESJI NOWORODKOWEJ

Foto album jak i album Box SIMPLE 20x20 cm

Folio Box 20x20 cm lub 25x20 cm


GALERIA175 wyświetleń

Powiązane posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page